Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Виконуючи попереднє завдання, дитина вже тренувалась у множенні десяткового дробу на ціле число. Однак тоді цілими числами були круглі числа, де єдина значуща цифра – одиниця, яка не впливала на цифровий зміст добутку відносно початкового дробу. Відбувався лише рух по розрядах. Цього разу дитина зробить значно більший крок, виконуючи множення десяткового дробу (або мішаного числа з дробовим та цілим компонентами) на ціле багатоцифрове число. Для того, щоб правильно та ефективно виконати множення такого роду, числа подаються у стовпчик. Правило множення таке саме, як і у випадку з цілими числами: кожну цифру одного множника треба один раз помножити на кожну цифру іншого. Єдина суттєва складність – це розрядність добутку. Дитині варто памʼятати, що множення одиниці на дріб не викликає особливих змін у розрядності десяткового дробу-множника, тоді як при множенні цифри з розряду десятків доводиться зміщувати добуток на один розряд, з розрядів сотень – на два. А добутки, які виникли при множенні окремих цифр множника на дріб, треба правильно додати, роблячи це подумки. Відтак ця вправа стає досить складним завданням. Однак, у ній є досить важлива та суттєва підказка: під горизонтальною рискою міститься каркас для кінцевого добутку. І у цьому каркасі кількість клітинок правильно відповідає кількістю цифр у добутку, а кома знаходиться на своєму місці для означення межі між цілим компонентом та дробовим. Відтак дитина може орієнтуватись на цей каркас, виконуючи множення, і вже в ході його виконання вписуючи потрібні цифри саме туди, куди необхідно.

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Є.3
Множення дробу на ціле число у стовпчик
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися