Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Десятковий дріб можна представити у вигляді звичайного тільки тоді, коли у знаменнику є кругле число з одиницею в якості єдиної значущої цифри. Проте  всі інші дроби можуть мати зовсім не такі знаменники. Дитині доведеться навчитись порівнювати їх та співвідносити, і в цьому найкраще допоможе числова пряма, яка є способом візуального вираження порядку чисел, як цілих, так і дробових. На екрані перед учнем міститься новий вигляд такої прямої для кожного наступного етапу завдання. Там знаходяться різні дроби: десяткові, звичайні, змішані числа, що мають як дробовий, так і цілий компоненти, при чому у різних форматах зображення. У завданні, формулювання якого знаходиться над зображенням прямої, вказано дріб-орієнтир і те, що саме треба знайти – або всі дроби, які є менші від нього, або всі ті, що більші. Дитина аналізує числову пряму, на якій вже є дроби, при чому у правильному положенні відносно одне одного, та виділяє потрібні. Власне, саме виконання завдання є елементарно простим: знаючи напрямок руху числової прямої, дитина легко зрозуміє, які дроби більші, а які менші відносно вказаної. Проте тут важливо, аби учень задумався про те, чому ці дроби більші. Наприклад, чому дріб з чисельником «1» і знаменником «2» більший, ніж «0,39»? Справа в тому, що, хоча цифри у десятковому дробі і більші, ніж у чисельнику та знаменнику звичайного, вони означають, що одиницю розділено на сто частин, з яких забрано «39». А от звичайних дріб з цього прикладу означає, що одиницю (ту саму, адже ці дроби знаходяться на одній числовій прямій) розділено на дві частини, з яких забрали одну, тобто половину. А половина сотні – це 50. Порівнюючи таким чином всі дроби між собою, учень має ефективний приклад того, як вони співвідносяться. 

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Д.15
Порівняння звичайного та десяткового дробу за числовим променем
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися