Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Симетрія спостерігається у багатьох явищах та предметах. Так само, як вона є у деяких числах, так вона є й у деяких словах. Взагалі, користуючись правилами дзеркальної симетрії, можна просто створити симетричний буквений ряд. Однак, крім того, щоб користуватись літерами як чистими символами, є інший, більш складний варіант – симетричні слова, які мають граматичне та лексичне значення. Вони трапляються вкрай рідко, але в українській мові є деяка кількість таких слів, і у ході виконання цього завдання дитина познайомиться з ними. На екрані перед школярем міститься зображення однієї половинки такого слова – нового для кожного наступного етапу вправи. Окрім однієї половинки, там може бути й центральна буква, яка виступає у ролі розділової осі симетрії. Остання половинка порожня – на її місці просто клітинка, куди дитина вже самостійно має ввести потрібні літери. Зробити це дуже легко, не обов’язково знати потрібне слово, яке є загаданим на даному етапі. Наприклад, якщо перші три літери – «рад», то очевидно, що третя буква виступає в якості осі симетрії, а значить, залишається ввести ще лише дві. Вони мають дзеркально повторювати вже наявні, тобто ці літери «ар». В результаті виходить слово «радар», яке є симетричним відносно центральної букви і водночас має зміст, тобто лексичне значення. Коли дитина, керуючись своїм знанням дзеркальної симетрії вводить букви, яких бракує, то проходить на наступний етап. У завданні ж вказано, відносно якої букви має бути утворена симетрія. Протягом виконання даного завдання учень фактично знайомиться з більшістю симетричних слів української мови, що є цікавим досвідом, а також корисно для більш глибокого знання як симетрії, так і мови.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Ф.4
Симетрія у словах
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися