Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Порівняння дробів – досить цікавий процес, адже кожен дріб являє собою окремий випадок розділення умовного цілого на частинки, тож порівняти їх не так вже й просто. Це стосується і порівняння дробів, що належать до одного виду, і тим паче випадків, коли треба порівнювати звичайний дріб з десятковим. У ході виконання цього завдання школяр тренуватиметься в цьому. На екрані перед дитиною міститься зображення двох чисел: мішаного і десяткового. Цілий компонент їх обох є однаковим, тоді як у дробі частини у них зовсім різні. Однак, з першого погляд визначити, який дріб є більшим, складніше, ніж може здатись. Наприклад, якщо порівняти дріб «0,3499» з дробом з одиницею в якості чисельника та двійкою в якості знаменника, вдаватись до звичайного по цифрового порівняння не можна. Натомість важливо розуміти, що означає той чи інший дріб. В наведеному прикладі звичайний дріб – це одна друга від одиниці, тобто її половина. Якщо це виразити у десятковому дробі, то виглядатиме він «0,5», а це більше, ніж «0,3499». Випадки, з якими стикатиметься учень у ході виконання цієї вправи, складніші. В чисельниках і знаменниках будуть більші числа, як і після коми в десяткових числах. Щоб виконати порівняння не «на око», а точно, необхідно десяткове число перевести у мішаний дріб, де знаменник вказується розрядом. Наприклад, «4,56» можна перетворити на мішане число з четвіркою на місці цілих чисел ті дробом зі знаменником, що дорівнюватиме «100», адже розряд десяткового числа так і звучав: «пʼятдесят шість сотих». Коли дитина перетворює десяткове число на мішане, необхідно також вдатись до скорочень з обох боків, після чого або привести дроби до спільного знаменника, або вже, якщо відповідь очевидна, порівнювати їх після цього скорочення.   

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Ї.4
Гра «Вгадай знак»
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися