Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Коли дитина працює з дробами, то досить часто їй доводиться вдаватись до додаткових дій для того, щоб знайти відповідь на те чи інше питання або розвʼязати задачку. В результаті дріб, який є відповіддю на завдання, може бути досить масивним, або просто неправильним. Традиційно в такому випадку дроби спрощують або перетворюють на інші, аби привести їх до максимально зрозумілого та зручного для подальшої роботи вигляду. У ході виконання цього завдання дитина тренуватиметься робити саме це. Паралельно школяр закріпить практичні навички виконання різних математичних дій з дробами та побачить, коли саме спрощення необхідне та який фінальний вигляд результату прикладу є оптимальним. На екрані перед учнем міститься зображення прикладу з дробами – нового для кожного етапу. Для того, щоб виконати дію, описану у прикладі, необхідно вдатись до того чи іншого ускладнення. Наприклад, якщо йде мова про додавання двох дробів із різними знаменниками, то їх необхідно призвести до спільного значення, помноживши обидва дроби відповідним чином. Наприклад, якщо знаменник першого дробу – сімка, а другого – трійка, то спільний знаменник є число «21» (найменше спільне кратне, знання яких також закріплюється у цьому завданні і виводиться на практичну площину), перший дріб треба помножити на «3» (і чисельник, і знаменник), а другий – на «7». Коли ж вдасться виконати дію додавання, залишивши знаменник «21», необхідно перевірити, чи можна щось зробити з таким дробом. Якщо чисельники і знаменник мають спільний дільник, цим треба скористатись і розділити дріб на це число. Якщо ж дріб є неправильним, то необхідно розділити чисельник на знаменник отримавши або ціле число, або мішане число з цілим та дробовим компонентами.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Ґ.10
Спрощуємо дробові вирази
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися