Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Сьогодні у світі розповсюджено дві системи виміру довжини. У Європі і в тому числі в Україні використовуються метричну систему з кілометрами, метрами, сантиметрами, міліметрами. В США та ряді інших держав використовують милі, дюйми, фути. Хоча ці одиниці виміру призначені для опрацювання однієї характеристики, вони належать до різних систем, тому їх досить важко перевести з однієї в іншу. Однак, колись таких систем було ще більше, і у ході виконання цього завдання дитина познайомиться з тими одиницями виміру довжини, що застосовувались нашими пращурами в стародавній Україні. Культурні та історичні обставини, а головне – необхідність уніфікації призвели до того, що ці одиниці виміру вже не використовуються, але знати про них необхідно. На екрані на кожному етапі міститься опис однієї з таких одиниць. В описі зазначається, де та для чого її використовували, а крім того подається її переклад на сучасну подібну їй за розмірами одиницю виміру. Завдання, яке ставиться перед учнем, полягає у тому, щоб перевести певну кількість одних одиниць виміру довжини в інші згідно з питанням, що ставиться у вправі на конкретному рівні. Для цього школяр має застосувати навички множення або ділення. Наприклад, якщо у одній версті «1067 метрів» або «1,067 кілометрів», то у трьох верстах «3201 метрів». Результат обчислень дитина вписує у порожню клітинку під робочою зоною, після чого проходить на наступний етап, де треба буде опрацювати нову стародавню одиницю виміру. Цікаво, що деякі з них були повʼязані з довжиною частин тіла, наприклад, сажень, п’ядь або лікоть (тобто приблизна або середньостатистична довжина від ліктя до кінчиків пальців дорослого чоловіка). 

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
П.3
Стародавні одиниці вимірювання довжини
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися