Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Як й у випадку з довжиною, коли йде мова про вагу та одиниці її вимірювання, варто памʼятати, що сучасні системи використовувались незавжди. Навіть зараз немає однієї системи, спільної для всього світу. В Україні та більшості країн Європи застосовуються кілограми, грами, тони, тоді як в Америці – фунти, стоуни, хоча тони вони теж використовують часто. Навіть «карат», що використовується в ювелірній справі, є мірою ваги, а не розміру. Однак, наші пращури користувались ще більшим різноманіттям одиниць вимірювання ваги, і у ході виконання цього завдання дитина познайомиться з ними. На екрані перед учнем на кожному етапі міститься зображення таблиці відповідностей. Наприклад, подається у стовпчик «1 золотник», потім «2 золотника» і так до пʼяти. З іншого боку від знаку рівності міститься переведення цієї ваги у грами. Дитина аналізує таблицю і бачить, що грами не відповідають золотникам, адже згідно з початковими відомостями «4 золотника» можуть важити більше, ніж «5 золотників». Це відбувається тому, що показники грамів розташовано хаотично. Учень має розсортувати їх по відповідним рівностям. Для цього школяр знаходиться найменший показних у грамах – від відповідає вазі у «1 золотник». Після цього залишається лише перемножувати це число стільки разів, про яку кількість золотників йде мова. Після цього дитина переміщує грами до потрібних рівностей – і проходить на новий рівень до іншої таблиці та нових одиниць вимірювання ваги у наших пращурів. Ця вправа корисна як для розширення кругозору, так і для напрацювання навички множення десяткових чисел, адже ті ж грами та золотники не переводяться між собою без остачі. А додаткові візуальні образи та малюнки роблять вправу більш цікавою для школяра.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
П.4
Стародавні одиниці вимірювання ваги
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися