Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Репрезентативна вибірка є тим, що дає можливість дослідити певні теми через дослідження лише окремої частини опитуваних. Наприклад, опитавши пʼять сотень власників автомобілів столиці стосовно якості дорідного покриття можна зробити висновки стосовно загальної ситуації з цього питання та ставлення переважної більшості водіїв, хоча їх в столиці значно більше, ніж півтисячі. Таким чином пʼять сотень представляє всю цільову аудиторію опитування, якщо відповідає загальним характеристикам «середньостатистичного водія столиці». При цьому не кожна репрезентативна вибірка може бути ефективною. Наприклад, не можна опитавши людей, що живуть у Львові, дізнатись про якість метро в Україні – бо у Львові метро нема, тож львівʼяни не користуються ним у своєму місці, а лише коли відвідують інші міста України, що відбувається не так часто. У ході виконання цього завдання дитина тренуватиметься працювати з репрезентативною вибіркою. На кожному етапі вправи перед учнем міститься опис певного виду опитування. Називається тема, кількість опитуваних і задається питання про те, наскільки серйозно можна сприймати результати такої вибірки. Для того, щоб правильно відповісти на це питання, школяр має продемонструвати як розуміння ситуації, так і правильне сприйняття числових даних. Коли учень дає відповідь на поставлене питання, то проходить на новий етап завдання, де треба опрацювати новий випадок репрезентативної вибірки. Ця вправа є загалом досить простою у виконанні, але разом з тим і важливою, адже знайомить із репрезентативною вибіркою як з явищем і дає можливість використовувати математику ще з однією метою – з метою встановлення суспільної думки або уточнення тої чи іншої відносно глобальної ситуації.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Ю.1
Узагальнюємо результати опитування
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися