Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Школяр вже знає, що числова пряма може рухатись в обидва боки безкінечно довго, і що кожному додатному числу відповідає відʼємне, тобто таке, що знаходиться на однаковій з ним відстані на числовій прямій, але з іншого боку. Відʼємне число менше нуля, додатне – більше. У ході виконання цього завдання дитина на практиці вивчить та закріпить важливе правило їх опрацювання. Воно досить просте: при перемноженні чисел із різними знаками добуток завжди є відʼємним числом; якщо два числа при множенні мають однаковий знак, то добуток є додатним. Тобто, якщо «4» перемножити на «-4», то в результаті буде «-16». А от якщо перемножити «5» та «5» або «-5» та «-5», то в обох випадках буде «25». Найбільш ефективно закріпити це правило вдається за допомогою вивчення степенів. На екрані перед дитиною міститься зображення таблиці, в кожній клітинці якої міститься число, піднесене до степеня. Число може бути як додатним, так і відʼємним. Якщо перед числом стоїть «мінус», то воно забирається у круглі дужки і вже до них дописується цифра-степінь. Для того, щоб числа не змішались, використовується таблиця, де інформація вдало структурована, а крім того, вона виконана у різних кольорах, як і числа. Над нею міститься формулювання завдання, де вказано, які саме поля таблиці треба виділити. Наприклад, необхідно виділити лише поля зі степенями, значення яких є відʼємним, або навпаки – додатним. Учень послідовно аналізує кожне поле, враховуючи як знак перед числом, так і ступінь. Наприклад, якщо у третю ступінь піднесено число «-4», то учень розуміє: добуток матиме знак «мінус», адже три відʼємні четвірки треба перемножити між собою, тобто «16х(-4)». А от додатна четвірка, піднесена до третього ступеня дала б додатний результат.

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
В.3
Вибираємо степені, значення яких є від'ємними (додатними)
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися