Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Коли числа мають певні спільні риси та особливості, вони у контексті тої чи іншої теми, обʼєднуються за ними. Зокрема це стосується й теми кратності, де серед чисел виділяються так звані взаємно прості числа. Це досить специфічне явище, яке є важливим для вивчення лише в рамках названої теми, однак, в той же час воно є і цікавим, адже ілюструє, наскільки цікаві та тонкі можуть бути звʼязки між числами. Взаємно простими числами називаються такі, що мають один найбільший спільний дільник – одиницю. Це означає, що кожне з цих чисел може не бути простим саме по собі (а може й бути – це більш конкретне питання), однак, якщо їх розглядати разом, то не можна підібрати жодного числа, окрім «1», на яке б їх вдалось би розділити без остачі. На екрані перед дитиною на кожному етапі міститься зображення нової пари чисел. Все, що потрібно зробити учневі, це дати відповідь на питання про те, чи є вони взаємно простими. Для цього школяр має послідовно проаналізувати кожне з цих чисел, знайшовши хоча б один спільний дільник, крім одиниці. Скажімо, якщо обидва числа є парними, то відразу очевидним стає те, що їх можна розділити на «2», а тому взаємно простими вони бути не можуть. Оскільки взаємно простими вони не є навіть у випадку, якщо їх обидва можна розділити на одноцифрові числа, варто аналізувати їх, починаючи з меншого: пробувати розділити їх на трійку, пʼятірку, сімку тощо. У знаходженні відповіді на поставлене питання особливу роль відіграє таблиця множення. Наприклад, аналізуючи пару чисел «65» та «48», школяр згадує, які одноцифрові числа можуть дати їх в якості добутку. Однак, простіше зробити це за допомогою віднімання. Коли дитина дає відповідь на питання до рівня, то проходить на новий етап до іншої пари чисел.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Ґ.8
Взаємно прості числа
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися