Додавання та віднімання десяткових дробів у стовпчик відбувається порозрядно, як і у випадку з цілими числами. Необхідно уважно розмістити дроби один під одним, орієнтуючись на найменший цілий розряд — на одиниці. Після цього — виконати додавання або віднімання, починаючи від найменшого дробового розряду, тобто від того, який перебуває найбільш далеко від коми, яка розділяє цілу частину від дробової.
Школяр на кожному етапі бачить такий приклад, де десяткові дроби вже є в правильній позиції, і все, що необхідно зробити, — це виконати додавання або віднімання відповідно до розрядів опрацьованих чисел. Кожен етап вправи ілюструють зображення динозаврів, різноманіття яких робить завдання більш цікавим для виконання. Дроби вибрано так, щоб під час виконання математичних дій із їхніми розрядами потрібно було звертати увагу й на інші, сусідні. Наприклад, додавати «0,45» до «0,35». П’ятірки в розряді сотих у разі додавання дають десятку, нуль не пишеться, а одиниця переходить у розряд десятих, тож сума цих десяткових дробів — число «0,8».
Ця вправа дозволяє вивчити принципи додавання та віднімання десяткових дробів на практиці.
Учень/учениця розв’язує вправи, що передбачають: обчислення значень виразів зі змінними; зведення одночлена до стандартного вигляду; перетворення добутку одночлена і многочлена, суми, різниці, добутку двох многочленів у многочлен; розкладання многочлена на множники способом винесення спільного множника за дужки, способом групування, за формулами скороченого множення та із застосуванням декількох способів; використання зазначених перетворень у процесі розв’язування рівнянь, доведення тверджень.