Одна з цілком життєвих тем, для яких десяткові дроби є актуальними поза межами шкільного класу, – це одиниці вимірювання.
Перед учнем міститься зображення прикладу, що містить десяткові числа. Необхідно звернути увагу на те, що ці числа подаються разом з одиницями вимірювання, наприклад, від «9,45 метрів» треба відняти «10,1 дециметр». Тоді дитина має більшу одиницю виміру перевести в меншу, перемістивши кому на відповідну кількість розрядів. У цьому прикладі це означає, що від’ємником є «94,5 дециметрів». Після цього вже потрібно виконати дію додавання або віднімання та вписати результат у відповідне робоче поле. Біля нього теж є назва одиниці вимірювання, тож результат, можливо, доведеться теж переводити.
Навіть якщо одиниці вимірювання належать до однієї системи, як метри та кілометри, робота з ними пов’язана зі зміною розрядів. Наприклад, «1000 метрів» – це «1 кілометр», але «1 метр» також можна зобразити у вигляді кілометрів — це «0,001 кілометра». І завдяки цій вправі учень навчиться працювати з одиницями виміру.
Учень/учениця розв’язує вправи, що передбачають: обчислення значень виразів зі змінними; зведення одночлена до стандартного вигляду; перетворення добутку одночлена і многочлена, суми, різниці, добутку двох многочленів у многочлен; розкладання многочлена на множники способом винесення спільного множника за дужки, способом групування, за формулами скороченого множення та із застосуванням декількох способів; використання зазначених перетворень у процесі розв’язування рівнянь, доведення тверджень.