Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Девʼятка завершує ряд одноцифрових чисел першої десятки. Вона є найбільшою, а відтак і множення на неї дає найбільший добуток. Проте у випадку з вивченням цієї частини таблиці множення є навіть не одна, а дві хитрості, які допоможуть дитині краще засвоїти цей матеріал. По-перше, всі попередні числа вже були помножені на девʼять, тож учень знає добуток у випадку з кожним з них. Треба лише згадати, що буде, якщо «9» помножити на «2», адже результат такий самий, як і у випадку з множенням «2» на «9». Але це не головна хитрість. Важливіше навчитись використовувати інший спосіб для знаходження добутку у випадку з множенням на девʼять. При множенні на десять учень просто дописує нуль до цифри, яка є другим множником. Якщо сам цей процес означає, що певну кількість предметів «беруть» певну кількість разів, то при множенні на девʼять кількість цих разів менша на один. А оскільки кожен цей «раз» і є цим числом, значить, від добутку множення числа з десяткою треба відняти його самого, і в результаті буде добуток множення цього числа з девʼяткою. Наприклад, «6» помножити на «10» буде «60», а якщо від даного числа відняти «6», буде «54». А це і є добуток від множення шести і девʼяти. Коли учень вводить число, яке вважає правильним добутком, у порожню клітинку у прикладі, то проходить на наступний етап, до нового числового прикладу, де з «9» треба буде помножити інше одноцифрове число.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Г.10
Множення з 9
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися