Години і хвилини – одиниці виміру часу, з якими дитина стикається по кілька разів на день: коли влаштовує свій розпорядок, коли біжить до школи, коли чекає, о котрій нарешті можна буде подивитись улюблені мультсеріали. Але години і хвилини є далеко не єдиними одиницями виміру часу. Меншими є секунди, але вони вимірюються за допомогою спеціальної годинникової стрілки. Більші ж повʼязані з природними циклами, які легко зрозуміти без допомоги сторонніх засобів або ж треба просто запамʼятати. Наприклад, кількість місяців у році, кількість днів у кожному місяці, сім днів тижня тощо. Понять, які повʼязані з часом, безліч, і у ході виконання цього завдання дитина ознайомиться з деякими з них – найважливішими для неї. На екрані перед учнем на кожному етапі завдання знаходитиметься нове питання. Задаватиме його той чи інший персонаж. Його наявність має урізноманітнити візуальний ряд завдання, зробити його цікавішим для дитини, а вправу – більш інтерактивною, ніж якби питання просто були написані на екрані. Ці питання стосуються виміру часу, наприклад, скільки годин в добі та місяців в кожному сезоні. Під ним подається кілька варіантів відповіді, серед яких дитина має обрати правильний, щоб пройти на наступний етап завдання. Там на учня чекатиме наступне питання, нові варіанти та інший персонаж.
Учень/учениця: визначає час за годинником та записує його значення; перетворює іменовані числа, виражені у двох одиницях найменувань; визначає тривалість події, дату (час) початку, закінчення події, використовуючи відповідно або календар, або годинник.
Учень/учениця: визначає час до найближчої хвилини і вимірює часові інтервали у хвилинах. Вирішує приклади з додаванням і відніманням часових інтервалів у хвилинах.