Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Граматична категорія числа є властивою для іменникових частин мови: іменника, прикметника, займенника та числівника. Дієслово набуває цієї категорії лише в деяких випадках, а саме – коли називає дію або процес, що відбувався у минулому часі. В такому випадку відбувається узгодження дієслова з іменником. Також категорія числа є властивою для деяких дієслів у теперішньому та майбутньому часі, але є одна особливість: дієслово у минулому часі має граматичну категорію числа, яка використовується з категорією роду, тоді як у теперішньому й майбутньому часі дієслово набуває можливості змінюватись за особою і числом. У ході виконання цього завдання дитина тренуватиметься розприділяти дієслова за категорією числа. На екрані перед дитиною міститься зображення кількох дієслів, що розташовані у стовпчик. Всі вони тотожні за лексичним значенням, але відрізняються граматично: за часом та числом. По боках від цього стовпчика міститься пара персонажів, кожен з яких надає робочу зону з одним іменником-орієнтиром. Іменники тотожні лексично і відрізняються за категорією числа. Завдання, яке ставиться перед дитиною, полягає у тому, щоб до кожного іменника підібрати дієслово, що узгоджується з ним за числом. Те, в якому часі має використовуватись це дієслово, вказується у формулюванні завдання, яке знаходиться над робочою зоною. Коли учень вибере пару слів та розташує їх у відповідних фразах, то пройде на новий етап до інших слів для опрацювання. Складність завдання в тому, що варіантів більше, ніж потрібно: іменників тільки пара, тоді як дієслів пʼять. Поступово рухаючись від рівня на рівень, дитина навчиться ледь не інстинктивно підбирати дієслова, що узгоджуються з іменниками за категорією числа у будь-якому часі.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
З.13
Добираємо дієслова відповідно до числа іменника
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися