Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Числівники мають специфічні правила правопису, особливість яких полягає у тому, що у різних категоріях слів, які належать до даної частини мови, вони проявляються відповідно по-різному. Наприклад, круглі числа описуються одним словом – «сорок», «девʼяносто» тощо; а от числа, які мають значущі елементи в обох розрядах, описуються двома різними словами, без дефісу: «двадцять два», «сорок пʼять». Ці числівники ще й змінюються граматично, теж за своїми правилами. У ході виконання цього завдання дитина тренуватиметься у відмінюванні числівників, які означають числа від «40» і до «100». На екрані перед учнем міститься зображення сувою, на вершечку якого написано цифру. Під нею – словосполучення, де числівник, який цю цифру називає словом, міститься у тій чи іншій відмінковій формі. Числівник є неповним – у ньому бракує закінчення, яке й містить граматичне значення цього слова. Поряд у стовпчик – кілька варіантів можливих закінчень. Завдання, яке ставиться перед дитиною, полягає у тому, щоб проаналізувати словосполучення, щоб зрозуміти, у якому відмінку слід вжити числівник. Після цього залишається лише вписати потрібне закінчення у слово, аби доповнити і завершити словосполучення. Якщо у числівнику два окремих слова, то дитина має нагоду подивитись, які форми приймають обидва елементи. При відмінюванні вони майже ніколи не співпадають. Наприклад, числівникові форми «тридцяти трьох» слово, яке передає десятки, має інший морфемний склад, ніж слово, що означає одиниці. Таким чином завдяки виконанню даного завдання дитина має можливість вивчити ці особливості правопису та на практиці закріпити навички їх опрацювання.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Є.5
Правопис числівників 40-100
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися