Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Після того, як дитина дізнається про основні характерні особливості різноманітних морфем, необхідно, щоб вона навчилась на практиці розбирати слова за будовою. Саме такому тренуванню й присвячено це завдання. На екрані перед учнем міститься зображення слова – нового для кожного етапу вправи. Під ним – набір з усіх морфем, які можуть бути у слові. Варто зазначити, що лише корінь є дійсно обовʼязковою морфемою. Існують слова, де є корінь та префікс, але нема суфікса; є слова з коренем та суфіксом, але без префікса. Прислівники не мають закінчення, адже не змінюються граматично. А деякі слова можуть мати лише корінь та закінчення.  Ця вправа має досить специфічну механіку виконання. Спочатку школяр вибрає, яку саме морфему він хоче виділити. Далі вибирає кожну її букву у слові, що знаходиться в центрі робочої зони. Коли учень виділить весь префікс, то натискає на корінь, після чого по черзі вибирає кожну літеру, яка входить вже до нього. І так школяр робить доти, доки не розбере все слово повністю. При цьому над словом є підказка, яка дасть зрозуміти, що треба зробити, хоча вибір, яка з літер до якої морфеми належить, залишається лише за дитиною. Коли школяр розбере слово, то пройде на новий етап, де треба буде аналогічним чином розібрати іншу мовну одиницю. Важливо, щоб дитина не зупинялась при виконанні розбору. Замало вибрати лише першу або останню букву кореня – треба, натиснувши на позначку цієї морфеми, виділити всі літери, які входять до її складу. Завдяки виконанню цього завдання дитина отримає потрібну практику у морфемному розборі, а також запамʼятає характерні префікси, суфікси, закінчення та навчиться добре виділяти корінь слова.  

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Б.5
Розбираємо слово за будовою
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися