Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Категорію особи пояснює відношення дії, яку називає дієслово, до мовця, а також до обʼєкта та субʼєкта дії. При цьому кожна з трьох особових форм має ще й форму однини та множини. Дієслова у формі першої особи означають, що мовець сам виконує описану дію, на самоті, або у компанії. Наприклад, «пишу» та «пишемо». До них відповідно можна приєднати займенники для перевірки їхнього сенсу, аби утворити відповідні фрази: «я пишу» та «ми пишемо». Дієслова у другій особі називають дію, яку виконує той або ті, до кого мовець звертається. Наприклад, «пишеш» (яке поєднується із займенником «ти») та «пишете» (яке відповідно поєднується із займенником «ви»). Що ж до дієслів у третій особі, то вони називаються дію, яку виконує хтось сторонній, про якого мовець говорить. Приклади: «пише» (до цього слова можна приєднати займенники «він», «вона» та «воно») та «пишуть» (до нього приєднується займенник «вони»). Всього словоформ, коли йде мова про особи, у дієслова шість. На екрані перед дитиною міститься зображення дороговказів. З правого боку на них написані слова – дієслова у різних особових формах. Зліва – порожні дороговкази, розділені на дві групи. Між ними стрілочки, що вказують, до якої з груп треба перенести дієслова. До верхньої треба перенести всі дієслова у другій особі (множини чи однини – не важливо), а до нижньої – у третій. Школяр аналізує всі дієслова так, як це описано вище, підставляючи потрібний займенник, після чого визначається з особою та переносить слова до потрібної підгрупи. Посередині є персонаж, наприклад, пташка, а біля неї – активна кнопка з підказкою (вона надається на крайній випадок), яка нагадує значення особи. На кожному етапі дієслова для роботи, як і пташка, що сидить на дороговказі в центрі, нові.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
З.4
Розподіляємо дієслова за особами
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися