Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Як вже знає дитина, слова в українській мові діляться на дві великі категорії: службові (прийменники, сполучники, частки) та самостійні (іменники, прикметники, займенники, числівники, дієслова, прислівники). Ще окремо йде вигук, який вважається особливою частиною мови, яка виділяється   

з-поміж інших, але використовується відносно не часто. У ході виконання цього завдання дитина тренуватиметься розрізняти прийменники та самостійні частини мови. Проблема тут в тому, що часто школяр міркує так: якщо слово коротке, має небагато букв у своєму складі, воно є службовим. Це не так – серед прийменників досить багато слів, які мають по чотири-пʼять букв, тоді як серед іменників, числівників, дієслів та особливо займенників більше коротких слів. На екрані міститься зображення дороговказу. Під ним – колоритний персонаж, зображення якого урізноманітнює візуальний ряд вправи та надає їй більшого рівня інтерактивності. Дороговказ має два напрямки. Кожна стрілочка веде до своєї робочої області. У формулюванні завдання, яке знаходиться над цією композицією, сказано, до якої зони слід віднести прийменники, а до якої – слова, що належать до самостійних частин мови. Слова для сортування знаходяться під зображенням. Дитина сортує слова, користуючись як власним мовним досвідом, наприклад, памʼятаючи, що слово «перед» є прийменником, а «вона» належить до займенників. Крім того школяр звертає на лексичне значення. Якщо слово використовується без інших і має власне лексичне значення – воно належить до самостійних частин мови. Крім того, прийменники, як й інші службові слова, не мають граматичного складу, тобто не мають закінчення.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Й.2
Розрізняємо прийменники
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися