Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Корінь є центром лексичного значення слова. Вже потім до нього приєднуються префікси та суфікси, які впливають на це значення разом з іншими факторами, наприклад, наголос, контекст тощо. Коли дитина знайомиться з коренем, виникає ризик заплутатись у різноманітті спільнокореневих слів та словоформ одного й того ж самого слова. Необхідно чітко розділяти ці випадки, і дана вправа допоможе у цьому. Спільнокореневі слова дійсно мають один і той самий корінь, який зумовлює звʼязок між ними з точки зору відтінків значення та, головне, історії походження. Однак, вони залишаються різними словами – вони не можуть замінити одне одного в реченні, мають здебільшого різне лексичне значення, хай навіть тематика більш-менш спільна. Словоформи є просто формами одного слова, яке змінюється тільки граматично в рамках категорій певної частини мови. Лексичної зміни у словоформ за визначенням нема. На екрані перед дитиною міститься зображення двох робочих зон. Перша відведена для спільнокореневих слів, а друга – для словоформ одного слова. Кожна підписана відповідною назвою. Біля кожної – свій персонаж, наявність якого додає вправі більшої інтерактивності. Слова, які необхідно розподілити по цим робочим зонам, знаходяться під ними. Дитина аналізує кожне, після чого переносить їх до відповідних зон. Коли школяр опрацює всі слова, то пройде на новий етап. При цьому дитина має аналізувати лексичне значення кожного слова. Якщо лексично слово відрізняється від інших – воно спільнокореневе. А слова, які відрізняються суто за закінченням, котре, як відомо, містить ядро граматичного значення, треба перемістити до групи словоформ. На новому етапі дитина стикнеться з набором слів та словоформ з іншим коренем.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
А.3
Розрізняємо спільнокореневі слова та форми того самого слова
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися