Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Алфавіт містить весь склад літер, які використовуються в межах певної мови. В українському алфавіті їх тридцять три. Розміщувати слова в порядку абетки досить легко, якщо вони відрізняються відразу за першою літерою. Це завдання дещо складніше. У ході його виконання дитина тренуватиметься ставити слова за алфавітним порядком, якщо вони всі починаються однаково. Відбувається робота наступним чином. Дитина аналізує кожну наступну літеру в слові. Якщо перші букви однакові, дитина порівнює другі, якщо й вони однакові – треті. І так дитина опрацьовує всі літери по черзі. На екрані перед дитиною на кожному етапі міститься новий набір слів. Всі вони мають однакову першу літеру. Дитина аналізує їх та виставляє в алфавітному порядку так, як це описано вище. Наприклад, опрацьовуючи три слова «багаж», «бадьорий» та «бадилля», дитина бачить – однаковими є відразу перші дві букви, що означає: порівнювати треба за третьою літерою. В такому випадку першим словом є «багаж», адже «г» стоїть перед «д». Залишаються «бадьорий» та «бадилля». Треті літери однакові, тому аналізувати треба четверту. «И» стоїть в абетці перед мʼяким знаком. Відповідно слід і розмістити слова. На кожному етапі їх буде не три, а значно більше, тож дитина має бути уважною. Переміщуючи слова, школяр порівнює їх послідовно, уважно аналізуючи порядок букв. Важливо, щоб дитина памʼятала: перевагу має слово, крайня ліва літера якого ближча до початку алфавіту, якими б не були інші. Наприклад, між словами «боулінг» та «кавалер» перевагу слід віддати першому, за першою літерою, хоча друга та третя букви в другому слові ближче до початку абетки, ніж друга та третя букви першого слова.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
А.8
Розставляємо слова за алфавітом
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися