Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Слова, що належать до самостійних частин мови, морфемно діляться на основу та закінчення, яке, хоча й є досить невеликим, протиставляється кореню, який є центральною частиною основи. До неї, окрім кореня, належать також префікси, тобто морфеми, що приєднуються до слова перед кореневою морфемою, та на суфікси, що приєднуються після неї. Корінь містить ядро лексичного значення слова, а закінчення – ядро граматичного, хоча префікс та суфікс істотно впливають на первинне значення слова при додаванні вони утворюють фактично нову мовну одиницю. Отже, префікс, корінь, суфікс та закінчення – це повний набір морфем для більшості слів української мови (хоча бувають й слова, де нема префіксу та суфіксу, а є лише корінь та закінчення). Однак, дієслово – виключення, адже серед слів, що належать до даної частини мови, трапляються також й своєрідні морфеми, що називаються постфіксами. Їх лише два: «-ся» та «-сь». Ставляться вони після закінчення, при морфемному аналізі позначаються як ще один суфікс. Постфікси використовуються лише в одному випадку – при утворенні зворотних дієслів. Їх особливість в тому, що зворотні дієслова означають дію, яка обернена на мовця. Наприклад, слово «наївся» можна переробити на словосполучення «нагодував себе»; слово «захищається» означає того, хто «захищає самого себе». У ході виконання цього завдання дитина тренуватиметься працювати саме зі словами, що містять постфікси. На екрані міститься сувій, де є готова фраза з виділеним дієсловом. Під ним – інша фраза, де дієслово пропущено. Дитина аналізує її, порівнює з текстом зверху та розуміє різницю між звичайним дієсловом та зворотним. Після цього залишається лише вписати у порожнє місце зворотне дієслово з постфіксом.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Ж.14
Утворюємо дієслова на -ся
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися