Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

У прикметників, щоб виразити присвійність, є спеціалізований набір з кількох морфем: «-ський», «-цький» та «-зький». Виконуючи попереднє завдання, дитина вже працювала з цими морфемами, але лише в контексті роботи із власними назвами. Цього ж разу школяр працюватиме з присвійністю, що втілюється в прикметниках, похідних від іменників – загальних назв. Ця тема дещо відрізняється від попередньої, оскільки є більш різноманітною та менш специфічною з точки зору буквеного складу слів. Річ у тім, що велика кількість власних назв і зокрема назви міст є досить своєрідними, бо не дуже підкорюються природному прагненню слів української мови до милозвучності. Внаслідок цього творення прикметників з названими вище морфемами є досить складним з точки зору вибору форми задля збереження цієї милозвучності. А от вибір морфеми у випадку з творенням присвійних прикметників на основі іменників – загальних назв, може бути складним саме з причини різноманіття. На екрані перед учнем міститься зображення кількох повітряних куль. На найбільшій знаходиться початковий іменник. На менших – варіанти морфем, які мають перетворити його на присвійний прикметник. Дитина вибирає один з них та дописує у порожню ділянку в каркасі цього прикметника, що зображено поряд з великою кулею. Завдяки цій вправі учень тренує практичні навички у використанні прикметників цього типу. Наявність повітряних куль, різнокольорових та деталізованих, робить цю вправу більш цікавою з естетичної точки зору.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Д.6
Утворюємо прикметники на -ський, -цький, -зький (загальні назви)
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися