Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Прикметники утворюються різноманітними способами, через різні морфеми, в тому числі – і за допомогою префіксів. В українській мові одними з найбільш актуальними, часто вживаними і водночас не простими для сприйняття та розмежовування є префікси «пре-» та «при-». Складність роботи з ними очевидна – вони просто схожі одне на одного при абсолютно різних значеннях, які вони додають кореням слів, до яких приєднуються. У ході виконання цього завдання дитина тренуватиметься використовувати ці префікси для прикметників. Специфіки тут особливої нема – значення у цих морфем у випадку з прикметниками таке саме, як й у випадку з іменниками. «При-» означає приєднання, наближення та те, що з цим асоціюється; «пре-» означає здебільшого посилення, зокрема – посилення якості, яку називає та виражає прикметник. На екрані перед школярем міститься зображення початкового прикметника – нового для кожного наступного етапу завдання. Цей прикметник вже є самостійним і цілком вживаним словом. Його значення можна змінити, додавши до нього один з двох префіксів. Слова підібрані таким чином, щоб до них можна було додати лише один з двох – або «при-», або «пре-», але аж ніяк не обидва. Учень аналізує початкове значення слова, після чого дивиться на те, чи набуде воно нового відтінку значення при додаванні ще однієї морфеми. Подумки підставляючи кожен варіант, школяр вибирає той єдиний, який надає слову змістовності. При цьому, окрім «пре-» та «при-» у вправі фігурують й інші морфеми: «про-» та «прі-», які вживаються значно рідше. Центральне слово находиться на величезній квітці всередині екрану, а морфеми розташовані на листках по боках. 

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Д.9
Утворюємо прикметники з префіксами при-, пре-
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися