Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Здається, що після того, як дитина вивчила граматичні категорії іменників, опрацювання граматики прикметників є темою вкрай простою. Дійсно, прикметник, як й іменник, має граматичні категорії роду, числа та відмінку і здається, що провідміняти прикметник після іменника просто. Це не так. Перше за все тому, що морфемний склад прикметників при відмінюванні не такий, як у іменника. Крім того, всі прикметники і лише декілька іменників змінюються за родом (більшість іменників мають лише один сталий рід), що додає прикметникам більшого варіативного різноманіття форм. Відповідно кожен випадок варто розглядати окремо, аби школяр не заплутався в такій кількості. У ході виконання цього завдання дитина тренуватиметься відмінювати прикметники так званої мʼякої групи. Ніякої особливої складності тут нема – до мʼякої групи в контексті цього завдання належать ті прикметники, основа яких закінчується на помʼякшений або мʼякий приголосний. Закінчення прикметників варіативні, оскільки враховуються фонетичний склад слова та природну тягу української мови до милозвучності. Тому форма відмінкових закінчень прикметників мʼякої групи дещо відрізнятиметься від аналогічної форми твердої. На екрані перед учнем міститься зображення сувою. На ньому - своя словоформа прикметника мʼякої групи. Над сувоєм сформульовано завдання, де міститься початкова форма. Дитина, знаючи правильні відмінкові питання, вписує закінчення до слів. Загальне правило таке: мʼякість останнього звуку основи зберігається завдяки використанню «і» та йотованих голосних в закінченні.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Д.12
Відмінюємо прикметники (м'яка група)
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися