Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Ця вправа продовжує тренування дитини відмінювати прикметники. Всього  в українській мові є сім відмінків: називний, родовий, давальний, знахідний, орудний, місцевий та кличний – і набувши форму кожного слово відповідає на іншу форму питання, властивого його частині мови. При цьому, в залежності від частини мови, змінюється й морфемний склад слова при відмінюванні. З прикметниками все досить непросто: їх різноманіття є великим, а закінчення, які втілюють граматичні категорії слова, варіативні. У ході виконання цього завдання дитина буде відмінювати прикметник, що відноситься до так званої твердої групи – тобто його основа закінчується не на м'який приголосний. В залежності від останньої літери основи, точніше, від того, чи передає вона твердий чи мʼякий звук, залежить перша літера закінчення. На екрані перед учнем міститься зображення таблиці, де структуровано та зручно подано всі відмінки, форму яких має набути прикметник. Здебільшого клична форма для прикметників не використовується, тож полів у таблиці всього шість. Кожне містить назву свого відмінка, а також – основу прикметника. Закінчення нема – його повинна вписати дитина у порожні клітинки після основи. У формулюванні завдання подається початкова форма прикметника, де може бути вказано різне число та рід. Учень має звертати увагу та це, адже прикметники в різному роді та числі мають різний морфемний склад при відмінюванні. Школяр, задаючи словоформам потрібні питання, вставляє у порожні клітинки потрібні закінчення. Коли учень провідміняє слово повністю, то пройде на новий етап – до нового прикметника. Тож дитина має змогу запамʼятати морфемний склад закінчень твердої групи у різних відмінках.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Д.10
Відмінюємо прикметники (тверда група)
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися