Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Прикметники, як й інші іменні частини мови, змінюються за числом. Граматика української мови допускає дві числові форми: однину та множину. Якщо прикметник набуває форми множини, тобто описує кілька однакових предметів, що названі одним іменником у формі цього ж числа, то інші граматичні категорії не відміняються. Хіба лише рід прикметника вже так просто не визначити. Це завдання присвячене відмінюванню прикметників у множині. Відмінювання є темою різноманітною, тож вона потребує структурування інформації. Прикметники, вжиті в множині, виражають якість, яка є притаманною відразу кільком обʼєктам. На екрані перед дитиною міститься досить велике робоче поле, де зображено структуровану таблицю з шістьма відмінками. Шістьма – бо клична форма для прикметників фактично не використовується. В наявності є лише називний відмінок – тобто початкова форма, за допомогою якої дитина отримує матеріал для роботи – прикметник у формі множини. Учень ставить до цього слова потрібні питання, щоб визначити, як слід його змінити. Щоб полегшити виконання вправи, під таблицею, яка, до речі, має досить оригінальний спосіб оформлення, знаходяться варіанти відмінкових форм. Дитина саме серед них знаходить ті, що відповідають на питання відмінків і переставляє до таблиці. Таким чином учень має змогу водночас і повторити ці питання, і побачити, як виглядають морфеми, що застосовуються в таких випадках. Коли школяр заповнить таблицю повністю, тобто провідміняє прикметник у множині, то пройде на наступний етап завдання, де треба буде аналогічно опрацювати інше слово. Навички та знання, які дитина отримує протягом виконання цієї вправи, знадобляться і в навчанні, і у спілкуванні в майбутньому.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Д.11
Відмінюємо прикметники у множині
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися