Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Ця вправа продовжує грати з морфемним складом слів, точніше – пропонує дитині цікаву гру з ним. Дитина вже познайомилась з коренями, префіксами, суфіксами, закінченнями, учень вже розуміє їхню роль та може правильно вибрати потрібний варіант, якщо зіштовхнеться зі складним випадком. Тепер настає час узагальнити ці знання на вміння. На кожному етапі вправи перед дитиною міститься зображення книги. На одній її сторінці знаходиться кілька слів. Всі вони іменники і всі вони частково замальовані кляксами. Ці чорнильні плями різнокольорові, ніби хтось потрусив палітрою над книгою. Впали вони на сторінку у хаотичній послідовності, тож в одному слові клякла закрила корінь, в іншому – префікс, в третьому – суфікс або закінчення. На іншій сторінці цієї книги знаходяться морфеми, з якими доведеться працювати дитині. Вони теж розташовані без певного порядку, ніби їх насипали жменею. Дитина має розподілити ці морфеми по зафарбованим словам. Для цього школяр має послідовно та уважно проаналізувати кожне слово. При цьому учень бачить, яке значення має корінь слова без замальованої морфеми. Серед варіантів на іншій сторінці дитина вибирає той, який підходить для опрацьованого слова, керуючись сенсом. Наприклад, для слова «-красний» не підійде ані префікс «роз-», ані постфікс «-ся», ані суфікс «-ець». Однак, саме для цього слова підійде префікс «пре-», який відновить слово «прекрасний». Коли школяр таким чином опрацює всі іменники у книзі, то пройде на новий етап завдання, де будуть нові слова для відновлення та інший набір морфем.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Б.12
Відновлюємо слова
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися