Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Граматичне значення прикметників, як і у випадку з іменниками, зосереджено в закінченні – останній морфемі, котра не входить до складу основи слова. Однак, коли прикметник змінюється за відмінками, то його закінчення змінюються зовсім не так, як іменникові, тож цей матеріал вимагає додаткової акцентуації, якій присвячено дане завдання. На екрані перед учнем міститься зображення словосполучення – нового для кожного наступного етапу. Воно містить іменник та прикметник і подається у початковій формі – однина, називний відмінок. Під ним – це ж словосполучення, але у всіх відмінкових формах. При цьому іменник завжди є повним, щоб проілюструвати, як він відповідає на свої питання. А от для всіх форм прикметника, окрім називного відмінка, бракує закінчення. Учень має вписати їх, щоб пройти на наступний етап завдання до подібного словосполучення на новому рівні. Щоб виконати вправу успішно, дитина має згадати питання, на які відповідає кожен відмінок. Наприклад, питання іменника в початковій формі, яке міститься у визначенні цієї частини мови, це «що?», тоді як питання родового відмінка – «чого?». Відповідно так само й слід міняти питання прикметників. Для початкової форми воно звучить як «який?», тоді як для родового відмінка – «якого?», для давального – «якому?» і так далі. Коли школяр ставить правильне питання до прикметника, орієнтуючись на іменник коло нього, то розуміє, як слід заповнити порожню клітинку на кожному рядку.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Д.2
Вписуємо відмінкові закінчення прикметників у словосполученні
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися