Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Дитина вже знає, що займенники граматично відрізняються від іменників, прикметників та числівників. Тобто категорії є ті ж самі, себто рід, число та відмінок, але виражаються вони по-іншому. Якщо іменник змінюється граматично, то замість старого закінчення з'являється нове, але корінь та інші морфеми здебільшого залишаються такі ж, як у початковій формі. Із займенником все не так. Наприклад, слово «я» має форму називного відмінка. У родовому воно зміниться на слово «мене», яке має зовсім інший буквений склад. Відповідно, дитині залишається просто запамʼятати відмінкові форми займенників, які так суттєво змінюються при відмінюванні. Ця вправа дозволяє покращити знання цих форм. На екрані міститься зображення сценки, де вчитель розповідає щось учню. Завдання, яке ставиться перед дитиною, полягає у тому, щоб допомогти цьому учню правильно відповісти на питання вчителя. Таким чином досягається більша інтерактивність завдання. На дошці, яка є між цими персонажами, міститься зображення порожньої ділянки, куди слід вписати потрібну словоформу, а над нею – іменник, у звʼязці з яким і має бути потрібний займенник. Цей іменник є орієнтиром, що вказує на потрібну форму слова. А от початкова його форма, як й відмінок, на який її треба змінити, вказується у формулюванні завдання зверху. Дитина читає завдання, після чого змінює займенник так, аби він відповідав на питання відмінка і узгоджувався з наведеним іменником. Коли школяр впише у порожню зону потрібний займенник, то пройде на наступний етап до нового подібного випадку з іншими словами для опрацювання. Завдяки цій вправі дитина не лише закріпить знання відмінкових форм займенників, а й зрозуміє, як вони пов'язуються з іншими словами.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Ї.9
Вписуємо займенник у потрібному відмінку
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися