Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Пряма мова – це коли у реченні дослівно та повністю без змін передаються слова іншої людини. «Іншої» – тобто не самого мовця, а того, кого він вказує як автора цих слів. Оскільки те, кому належать ті чи інші слова, є дуже важливим для ефективного спілкування, не дивно, що оформленню прямої мови приділяється досить багато уваги. Ця вправа є першою у низці завдань, що повʼязані з вивченням даної теми. Як й деякі інші вправи, що відкривають комплекс тематичних завдань, ця має на меті зосередити увагу дитини на обʼєкті вивчення. На екрані перед учнем міститься два речення – по одному в кожній робочій зоні. Вони відокремлені одне від одного, а крім того ще й букви мають різний колір. Це не лише робить візуальний ряд більш різноманітним, а й дає можливість краще зрозуміти: речення дійсно різні. У одному реченні мовець використовує непряме мовлення, тобто як би від своєї особи переказує чиїсь слова, вказуючи на це. Інше речення – взірець прямої мови, де чужі слова правильно оформлені та відокремлені від слів автора. Над ними знаходиться формулювання завдання, де вказано, що слід вибрати: речення з прямою мовою або конструкцію, де використовується непряма мова. Дитина має уважно звертати увагу на завдання, адже воно може змінюватись на різних етапах, хоча здебільшого мета пошуків – саме синтаксичні конструкції, де використовуються слова в лапках. Відрізнити їх вкрай просто, адже оформлення та знаки пунктуації, що в них використовуються, дуже різні. Рухаючись між етапами, дитина бачить: речення, що містять пряму мову, можуть бути вкрай різними, однак, оформлення прямої мови однакове і залежить лише від того, чи будуть знаходитись авторські слова до чи після прямої мови.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
П.1
Вибираємо речення із прямою мовою
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися