Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Займенники здебільшого сприймаються учнями саме як слова, які заміняють іменники, однак, це – лише частина тої ролі, яку відіграють у мовленні. Насправді вони урізноманітнюють контекст, не допускають тавтології, роблять акцент на чомусь, а з практичної точки зору – замінюють не лише іменники, а й прикметники та числівники. Це пояснює, чому існує так багато різновидів займенників. Зокрема, є так звані присвійні займенники – такі, що відповідають на питання «чий?», «чия?», «чиє?», «чиї?» у різних відмінкових формах – тобто на традиційні питання прикметників. Мета присвійних займенників – вказати на те, кому або чому належить обʼєкт обговорення. В українській мові їх існує кілька, і ця вправа присвячена саме їм. На екрані перед дитиною є зображення офісного комунікатора, на якому є кілька іменників. Поряд на робочій зоні, що оформлена як дошка з проектом, міститься кілька присвійних займенників. Завдання, яке ставиться перед учнем, полягає у тому, щоб перенести ці займенники до іменників таким чином, аби вони відповідали одне одному, ефективно узгоджуючись та повʼязуючись у словосполучення. Для цього вони мусять мати один й той самий рід, число та відмінок. Коли школяр розподілить всі присвійні займенники по іменниках, то пройде на наступний етап завдання до подібного випадку. Ця вправа містить один важливий і цікавий факт. Слово «їхній» дійсно є в українській мові. Його вживання не просто є нормою, а й залишається єдиним варіантом відповіді на питання «чий?». Інший займенник «їх», з яким названий вище плутають, теж є, але відповідає він на інші питання, і за допомогою спеціальної активної кнопки дитина може дізнатись деталі вживання обох цих слів.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Ї.10
Вживаємо присвійні займенники правильно
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися