Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Одна із ролей особливих форм дієслова полягає у тому, щоб надати висловам більшої лаконічності та милозвучності, наприклад, замінивши цілий зворот на одне-єдине слово. Саме цим і займеться дитина у ході виконання даного завдання. На екрані перед учнем міститься зображення двох робочих полів. На одному – словесний вираз, а через тире – каркас для аналогічного виразу з цим же самим значенням, але більш лаконічного й простого для сприйняття. З іншого боку – кілька слів, розташованих у стовпчик. Дитина аналізує вираз, після чого вивчає варіанти на іншому полі. Завдання, яке ставиться перед учнем, полягає у тому, щоб знайти серед цих варіантів слово, яке можна помістити в каркас виразу, щоб замінити ним більш громіздкий аналог. Звісно, таким словом мусить стати або дієприкметник, або дієприслівник. Щоб зробити свій вибір, дитина вивчає повну форму фрази, знаходить там слово, яке треба замінити, після чого шукає спільнокореневу форму дієслова, яка підходить для виразу граматично. Наприклад, вираз «листя, яке опало» дійсно є досить громіздким: навіщо структура з «яке», коли її можна замінити? А зробити це можна за допомогою дієприкметника, який при додаванні до іменника утворює лаконічний вираз «опале листя», тотожний за значенням до першого варіанту. Таким чином, коли школяр знаходить потрібну мовну одиницю серед варіантів, то доповнює вираз і завершує його, щоб пройти на новий етап до аналогічного завдання. Ця вправа дозволяє дитині навчитись знаходити практичне використання дієприкметника у живому спілкуванні, а також познайомитись з правилами їх правопису та граматичних форм, коли закінчення прикметника через особливі суфікси дієприкметника додається до кореня, який означає дію.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
И.8
Замінюємо слова у словосполученні
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися