Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Всі слова в українській мові розділяються на дві великі групи: самостійні та службові. Розподілення їх на інші типи та види (наприклад, на дієслівні та іменникові, а також на окремі частини мови) відбувається вже як би всередині цього, головного розділення. Досі дитина працювала із самостійними частинами мови, цього ж разу школяр працюватиме із службовим. У ході виконання вправи учень тренуватиметься доповнювати речення потрібними мовними одиницями цього типу. Коли школяр опрацьовував самостійні частини мови, то вчився вибирати їх з-поміж інших слів у реченні. Доповнення речення потрібним службовим словом – єдиний спосіб проявити сенс цього самого слова. На відміну від самостійних частин мови, службові слова не мають власного лексичного та граматичного видів значень – поза контекстом принаймні. Аби вони почали відігравати якусь роль, необхідно мати контекст – тобто речення або хоча б одне самостійне слово. Увійшовши у специфічний контакт з ним, службове слово і проявить своє значення. На екрані перед дитиною на кожному етапі міститься зображення нового речення. Воно є неповним – загальний сенс можна зрозуміти, однак цілісності фразі бракує, адже у ньому нема потрібного службового слова. Варіанти, які претендують на порожнє місце у фразі, наведені під нею. Крім того, речення оточують малюнки, що зображають те, про що в тексті йде мова. Дитина за контекстом має вибрати потрібне у конкретному випадку службове слово, перемістити його до порожнини в реченні, таким чином завершуючи його. Після цього школяр проходить на новий етап з іншими варіантами.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Й.13
Заповнюємо пропуск потрібним словом
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися