Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Однією з граматичних категорій дієслів є вид – те, що визначає, чи завершена дія, описана цим словом, чи ні. Відрізнити дієслова за цим критерієм можна за допомогою правильно поставленого питання. Дієслова, що означають завершену дію, відповідають на питання на кшталт «що зробив?» («що зробить?», «що зробити?» тощо), тоді як дієслова, які означають дію незавершену, відповідають на питання «що робив?» (відповідно «що буде робити?» та «що робити?»). Дитина вже знає про критерій питання, а тому прекрасно бачить і різницю між ними – лише у префіксі. Дієслово, яке означає дію, що досі триває, можна перетворити на аналогічне близьке за лексичним значенням слово, але таке що означає завершену дію, лише за допомогою додавання префікса. Підбором правильного префіксу й займеться дитина у ході виконання даного завдання. На екрані міститься зображення шкільної дошки, на якій – дієслово. Воно вже є повноцінним словом із своїм лексичним значенням, яке поки що означає певну дію, яка триває. Завдання, яке ставиться перед дитино, полягає у тому, щоб вписати до слова, перед його коренем, префікс, який змінить вид цієї мовної одиниці, тобто підправить його лексичне значення таким чином, аби воно означало ту саму дію – але вже завершену. Варіанти префіксів містяться під словом. Дитина вибирає єдиний правильний, після чого переставляє його до початку слова, доповнюючи його. Коли школяр зробить правильний вибір, то пройде на новий етап завдання, де подібним чином треба буде змінити вже інше дієслово. Завдяки виконанню цього завдання дитина побачить і ту роль, яку відіграє префікс у формуванні значення дієслова, і ознайомиться з випадками змін слів за допомогою додавання різних префіксів.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Ж.16
Завершуємо дію за допомогою префікса
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися