Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Загалом, категорія роду є властивою саме для частин мови, що належать до так званої іменникової групи: для, власне, іменника, а також прикметника, займенника та числівника. Що ж до дієслова та прислівника, які належать відповідно до дієслівної групи, то їм ця категорія не властива за одним виключенням – випадків, коли дієслово приймає форму минулого часу. Саме перебуваючи в ній воно набуває категорії роду: чоловічого, жіночого та середнього, а також змінюється за числом, адже категорія роду властива лише дієсловам, які описують дію одного обʼєкта чи особи. Є також дієслова минулого часу, які описують дію, котру виконало кілька осіб чи обʼєктів – такі слова мають лише одну форму, повʼязуючись з займенником «вони». У ході виконання цього завдання дитина тренуватиметься змінювати дієслова минулого часу за родами в однині. На екрані перед дитиною міститься зображення кількох табличок. На кожному – каркас дієслова. Основа у нього одна й та сама, але відрізнятись вони мають за закінченням, яке містить граматичне значення слова, в тому числі – і його рід. Біля кожної таблички – свій персонаж. Вони відрізняються за статтю, тож дитина може здогадатись, який рід має набути найближче дієслово. Якщо школяр не зрозумів підказки, яка міститься у картинці, то може натиснути на активну кнопку зі знаком питання – біля кожного дієслівного каркаса вона своя. Отже, учень має дописати закінчення. Коли дитина це робить для кожної словоформи, то проходить на наступний етап завдання, де зіштовхнеться з іншим набором дієслів, але механіка виконання вправи буде такою самою. Попри різноманіття дієслів, закінчення, які надають їм тої чи іншої категорії роду, майже однакові, тож вивчити їх за допомогою цієї вправи буде досить просто.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
З.12
Змінюємо дієслова минулого часу за родами в однині
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися