Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Ця вправа продовжує розбір теми чисел іменників. Однак, якщо попереднє завдання було чимось на кшталт знайомства або нагадування, то ця вправа робить акцент вже на самостійному опрацюванні. На екрані перед дитиною міститься зображення певного слова – нового для кожного етапу завдання, хоча це завжди іменник. Воно має ту чи іншу числову форму. Під ним міститься каркас словоформи цього ж слова, яка має іншу форму числа. Якщо наявна форма однини, її слід змінити на множину і навпаки. Кількість клітинок відповідає числу літер в цьому слові. Дитина аналізує його та вирішує, які зміни в морфемному складі мають відбутись при цій метаморфозі. Число – категорія граматична, відповідно, а граматичне значення зосереджується в закінченні слова так само, як лексичне – в його корені. Однак, тут не завжди все так просто. Інколи додаванням закінчення зміна числа іменника не обходиться, і у цій вправі будуть переважно саме такі випадки. Зміна морфемного складу веде до зміни вимови. Іноді це призводить до зміщення наголосу на слові. Задля збереження милозвучності, а також під впливом інших природних мовних процесів можуть відбутись різноманітні чергування в корені та у суфіксі. Інколи цілі літери просто «зникають». Наприклад, якщо змінити число слова «вітер» на множину, бачимо слово «вітри», де літери «е» вже нема – її наче замінила буква «и», що стоїть в кінці і є, власне, закінченням. Зрозумівши, які зміни треб зробити у наданому слові, дитина вводить цю словоформу у каркас – і проходить на новий етап. Під час письма не завжди вдається звернути увагу на кожне слово та докладно його проаналізувати, що веде до помилок. Ця вправа дає можливість запамʼятати ці особливі випадки зміни складу слова при зміні числа.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
В.13
Змінюємо іменники за числами
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися