Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Речення у тексті обʼєднуються у цілісну структуру. Вони мають одну тему та виражають разом одну основну думку, тобто ідею тексту. Якщо попереднє завдання було присвячено темі, то ця вправа має на меті допомогти дитині розібратись з поняттям основної думки тексту. Проблема тут у тому, що школярі досить часто плутають тему та основну думку, тож розібратись з цим питанням варто окремо. Отже, якщо тема – це те, про що говориться у тексті, то основна думка – це те, заради чого цей текст взагалі створено. Тобто це висновки по даній темі, заклик, застереження, мораль або просто урок, який текст дає можливість винести. При цьому зрозуміти основну думку складніше, ніж тему, яка здебільшого називається прямо у тексті та легко відстежується у заголовку. Виконуючи цю вправу, школяр визначатиме саме основну думку того чи іншого тексту. На екрані перед учнем міститься новий для кожного етапу текст. Він розташований на одній сторінці розкритої книги. На іншій у стовпчик розміщено різні варіанти того, якою є основна думка цього тексту. Мета виконання вправи полягає у тому, щоб вибрати, який з варіантів дійсно повʼязаний з текстом. Для цього школяр має прочитати його, після чого проаналізувати власні висновки, які вдається зробити на основі викладеної інформації. Співзіставивши їх із варіантами, дитина відшукає основну думку тексту і виділить її. Після цього школяр пройде на новий етап вправи, де треба буде подібним чином опрацювати інший текст. Визначення ідеї – завдання, яке вимагає, перш за все, розуміння тексту і вміння орієнтуватись у темі. Ця вправа корисна тим, що дозволяє натренуватись у цьому, а крім того – ще й вчить, як саме сформулювати основну ідею різних за типом та темою текстів.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
С.7
Знаходимо основну думку тексту
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися