Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Прикметник – це самостійна частина мови, яка означає якість предмета або його приналежність до чогось та відповідає на питання «який?» або «чий?». При цьому прикметник належить до іменникових частин мови, тобто він повʼязується саме з іменником, тому узгоджується з ним за категоріями роду, числа й відмінку (які у прикметника, звісно, теж є), а крім них цій частині мови властиві й власні особливі граматичні категорії, наприклад, ступінь. У ході виконання цього завдання дитина згадає, що таке прикметник та потренується у розпізнаванні цієї частини мови в тексті. На екрані перед дитиною міститься невеличке оповідання – буквально на два-три речення. На кожному етапі оповідання буде нове: інші персонажі, інший сюжет, нові деталі. Різноманіття текстів, як й ілюстративне їх оформлення є тим, що привертає увагу дитини до цього завдання. Мета учня завжди одна й та сама на кожному етапі, і полягає вона у тому, щоб знайти та виділити в тексті прикметники. Учень уважно читає речення та шукає в них слова, які відповідають на питання «який?» або «чий?» в різних формах, а головне – ці слова мають описувати предмети, називаючи певні якості. Учень має виділити всі прикметники, тож завдяки обʼєму цього тексту школяр познайомиться з різноманіттям граматичних форм прикметників, побачить, як вони узгоджуються з іменниками і повʼязуються з іншими частинами мови. Крім того, дитина завдяки цій вправі нагадає собі те, як виглядає морфемний склад прикметників, які особливі закінчення та інші частини слова притаманні таким словам. Це підготує школяра до майбутніх завдань. До наступного етапу з новим текстом дитина проходить тоді, коли знайде всі прикметники в тексті перед собою.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Ґ.1
Знаходимо прикметник у тексті
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися