Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Характерною особливістю, яка виділяє українську мову з-поміж багатьох інших, в тому числі і словʼянських, полягає у тому, що у нашій мові збереглася низка стародавніх рис. Наприклад, прадавня словʼянська форма зміни слів при звертанні. Якщо слово використовується для називання живого обʼєкта або ж це імʼя, то коли до цієї особи звертаються, слово-назва змінюється. Ці метаморфози мінімальні і торкаються здебільшого тільки закінчення слова, але вони досить суттєві і важливі при спілкуванні, бо вказують саме на того, до кого звертаються з-поміж інших можливих учасників розмови. Ця вправа присвячена вивченню саме таких форм звертання. На екрані перед учнем міститься звичайне речення. Воно складається з кількох слів і є насправді звичайним звертанням, уривком діалогу. При цьому фраза супроводжується малюнком, на якому у досить приємному стилі з точки зору візуального оформлення зображено ситуацію. Завдання, що ставиться перед учнем, полягає у тому, щоб визначити з-поміж всіх інших слів те, яке має звертальну форму. Коли учень буде вивчати мову в майбутньому, то дізнається про кличний відмінок, а поки досить помітити те, що слова-звертання мають незвичне закінчення для цього слова і відмежовуються комами.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Є.9
Обираємо звертання
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися