Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Синонімія – досить поширене явище у мові, з яким дитина вже знайома. Синонімами є такі структури, які мають різне звучання і написання, але подібне (у тій чи іншій мірі) значення. Термін «структури» було використано тому, що синонімами можуть бути не лише слова: синонімія спостерігається між окремими словами й цілими виразами. Йде мова про сталі вирази, які істотно відрізняються від словосполучень. Завдяки образності української мови, комбінуючись у такі вирази, слова втрачають первинне лексичне значення та сприймаються лише у межах цієї структури. Причому лексичне значення сталого виразу може відрізнятись від значення слів, які входять до його складу, і досить сильно. Значення сталого виразу можна описати одним словом, яке, по суті, і буде його синонімом. Підбором сталих виразів, синонімічних до слів, і займеться дитина у ході виконання даного завдання. На екрані перед учнем міститься малюнок, в який було вписано слово. Воно, наприклад, може зображуватися як частина ілюстрації або як напис на плакаті, що тримають різні персонажі. На кожному етапі змінюється не лише слово та варіанти сталих виразів під ним, а й малюнок. Отже, під ілюстрацією є кілька цілком різних сталих виразів. Один з них означає те саме, що й вписане у малюнок слово. Дитина має вибрати – який. Коли учень вибирає цей вираз, то проходить на наступний етап вправи. На кожному рівні таких виразів буде по три, а відтак завдяки цій вправі учень познайомиться або нагадає собі велику кількість характерних та колоритних фразеологізмів, що використовуються у повсякденному спілкуванні для більш яскравого передання тої чи іншої думки.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Л.1
Добираємо до слова влучний вислів, близький за значенням
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися