Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Апостроф використовується для того, щоб не дозволити йотованому голосному помʼякшити приголосний звук, що знаходиться перед ним. При цьому йотований зберігає свій компонент «й», відтак при вимові звучать обидва ці компоненти, тоді як приголосний звучить твердо. Випадків використання апострофів не так багато, проте слова, де вони є, входять в активну лексику, вони досить популярні і часто вживаються у щоденному спілкуванні, тож вивчити більшість з них важливо. Цьому й присвячено дану вправу. На екрані перед учнем міститься речення. Деякі слова в ньому є неповними – у них бракує тієї частини, в якій є йотований голосний. Учень читає це речення вголос. Якщо це потрібно, то вмикає звукову кнопку, що знаходиться над фразою. Коли дитина натискає на неї, то чує, як це речення звучить, в тому числі і неповне слово. Під реченням є кілька варіантів закінчення цього слова. Один включає апостроф, інший – лише йотований голосний. Є також варіанти, де є лише «й», або «й» та інший голосний, який дитина може почути. Учень вибирає правильний варіант в залежності від того, чи дійсно у цьому слові потрібен апостроф. Спочатку учень орієнтується за звучанням речення у звуковій кнопці, проте з часом приходить розуміння того, коли саме апостроф потрібен, а коли – ні. 

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
А.15
Доповнюємо слово. Апостроф
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися