Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Більшість слів української мови належить до самостійних частин мови. У свою чергу більшість з них (всі, окрім прислівника) змінюються за певними граматичними категоріями, які відображають ті чи інші відтінки лексичного значення. Ці граматичні категорії виражаються у морфемах – частинах слова, які мають специфічну спеціалізацію. Корінь – це лексичний центр слова. Приставка – та частина, яка приєднується до його початку, а суфікс – до кінця. Після суфіксу йде закінчення – найбільш рухома частина слова, яка змінюється найчастіше. Перехід слова з одної частини мови або між формами здійснюється шляхом зміни морфем. Їхні назви та принципи поєднання – це матеріал майбутніх уроків, а от зараз дитина ознайомиться з тим, як саме відбувається даний процес, адже для того, щоб зрозуміти це, знання термінів не є необхідним. На кожному етапі перед учнем міститься зображення нового слова. Важливо, що слово розглядається як пазл, де на кожній частинці своя морфема. Дитина має розуміти, що на частинках пазлу не випадкові слова чи склади, а саме ті частини слова, наявність яких додає йому правильних, потрібних у тому чи іншому випадку відтінків значення. Отже дитина бачить перед собою пазл, рядок якого є незавершеним. Над ним є питання, де міститься те саме слово, але в іншій формі, наприклад, формі, яка належить іншій частині мови. Дитина серед шматочків пазлу внизу, які є варіантами відповіді, має знайти ті, які, приєднавшись до слова, утворять конструкцію, що може слугувати відповіддю на питання до вправи. Створивши слово за допомогою цих шматочків, дитина зрозуміє, як морфеми допомагають словам змінювати частину мови, до якої вони належать.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Г.3
Гра "Збираємо пазли"
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися