Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Сполучення букв «дж» та «дз» є особливими в українській мові. Хоча ці дві літери і є досить самодостатніми, а також передають на письмі вони досить типові приголосні звуки (котрі теж вживаються нарізно у багатьох словах), саме названі вище структури є чимось цільним. Тобто дві букви «дж» та дві букви «дз» згідно з правилами української мови передають на письмі один відповідний звук. Оскільки звук один, то слова, де є цей збіг приголосних під час переносу мають певні обмеження ,а саме – не можна розділяти «дз»  та «дж», і вони мають під час переносу залишатись у одній строчці – верхній або нижній. У ході виконання цього завдання дитина запамʼятає твердо це правило. На екрані перед учнем міститься дві робочі зони, котрі нагадують класні шкільні дошки. Між ними – малюнок того предмету ,назва якого містить це подвоєння приголосних, один з двох типів. На кожній дошці написано по одному варіанту того, як ці слова розділяються. Дитина має вибрати правильний – той, де слово під час переносу не розділяє «дж» або «дз». Саме на ту дошку дитина і має перенести зображення предмету, що називається даним словом. Коли дитина це робить, то проходить на наступний етап завдання ,де механіка виконання вправи буде такою самою, хоча слово буде вже іншим. Загалом таких слів в українській мові небагато, відтак дитина, рухаючись між етапами завдання, вивчить більшу частину з них. Крім того, читаючи ці слова вголос, учень сам переконається у тому, як два звуки («д» та «з в одному випадку та «д» та «ж» в іншому) зливаються в один.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Б.10
Переносимо слова зі сполученнями "дж", "дз"
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися