Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Ця вправа продовжує цикл завдань, які присвячені вивченню правил переносу слів. Цього разу дитина буде практикуватись у переносі слів із сполученням літер «ьо» та «йо». Ці характерні сполучення букв є особливими для української мови. Інколи приголосний, що передує голосному звуку, має помʼякшитись, тоді як цей голосний не є йотованим. Відтак між ними ставиться мʼякий знак. Якщо ж помʼякшуватись він не має, а навпаки – необхідно помістити саме «й» між ними, то записується структура «йо». У мовній практиці «ьо» та «йо» певною мірою протиставляються. На екрані перед дитиною міститься кілька варіантів переносу одного й того самого слова. В залежності від конкретного етапу це може бути слово із структурою «ьо» або ж із сполученням букв «йо». Таких слів відносно невелика кількість, тож учень не просто дізнається, як правильно їх переносити, а й познайомиться з переважною більшістю з них. У завданні, формулювання якого міститься над цими словами, вказано, які з них треба виділити: ті, де перенос відбувався правильно, чи ті, де він був виконаний з помилкою. Дитина аналізує кожен випадок і виділяє ті, які треба. Слід памʼятати, що ці структури не розділяються, а слова слід переносити по складах. Знаючи ці два принципи, і треба проходити це завдання. Наприклад, якщо йде мова про слово «сьогодні», то його аж ніяк не можна перенести, розʼєднавши «ьо», адже «сь» не є складом взагалі, і літера «с» приєднується до «о». Відтак правильний варіант – це «сьо-годні».

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Б.12
Переносимо слова зі сполученнями "ьо", "йо"
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися