Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Категорія роду в українській мові є властивою як для істот, так і для неживих обʼєктів. Важливо, що за цією категорію можна вгадати, про який саме предмет йде мова, просто знаючи його рід. При цьому прикметник, як слово, що характеризує предмет і називає ту чи іншу його ознаку, може використовуватись для опису різних предметів. Тобто іменник здебільшого унікальний – рідко одне й те саме слово використовується для того, щоб ним називали різні предмети, хоча й таке трапляється. Проте прикметники універсальні: зеленою є трава, зеленим є новий фломастер, зелені фарби могла купити дитина. І для того, щоб зрозуміти, до якого саме слова відносить прикметник, треба повʼязати їх за родами. Цьому й присвячено дане завдання. На екрані перед учнем міститься зображення персонажа, який займається тією чи іншою діяльністю. З нею повʼзяані різні обʼєкти, які обʼєднують тим, що через дану діяльність їх можна характеризувати. Проте оскільки ці обʼєкти мають різний рід як граматичну категорію, і прикметники ці, тотожні за значенням, відрізняють відповідно граматично. Отже у обидва поля треба перемістити по одному предмету, які співпадають із зазначеними у них прикметниках за родом. Наприклад, як мʼяч, так і ракетка є «тенісними», проте перший предмет чоловічого роду, а другий – жіночого. Власне, саме через питання, яке доречно ставити до іменника, його рід і найпростіше дізнатись, адже дана граматична категорія у прикметників надзвичайно проста для сприйняття.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Д.3
Розподіляємо предмети за родом ознаки
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися