Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Граматична категорія часу – особливість дієслів, яка притаманна саме їм. Слова, що означають дію, містять компоненти, які вказують на те, коли вона, ця дія, відбувалась, що впливає на розуміння всього повідомлення в цілому. В українській мові часів у дієслів є три: минулий, теперішній та майбутній. Варто зазначити, що кожен має свої особливості, але треба памʼятати про головну – точку відліку. Справа в тому, що для трьох основних часів характерним є порівняння події відносно моменту мовлення. Тобто дія може відбуватись до того, як про неї повідомили, під час того, як про неї говорять, або вона запланована на майбутнє і відбудеться після того, як про неї розкажуть. Отже, саме мовець є «точкою відліку». У ході виконання цього завдання дитина, вже маючи певний досвід роботи з часом дієслів, розподіляє слова, що входять до різних видів. На екрані перед дитиною міститься три робочі зони. Перша – для дієслів минулого часу, друга – для дієслів теперішнього, а третя – відповідно для тих, що означають дію, яка відбуватиметься в майбутньому. Кожна робоча зона має вигляд малюнка того чи іншого предмета, що урізноманітнює візуальний ряд завдання. Кожна підписана відповідним питанням, яке означає час. Під ними є кілька дієслів – новий набір для кожного наступного етапу завдання. Дитина має перенести всі дієслова у потрібні поля. У цьому учню допоможе як знання граматичної категорії часу і морфологічних її ознак, так і питання, якими ці області підписано. Якщо до дієслова можна доречно поставити питання минулого часу, то воно відповідно до нього й належить. Тож коли дитина переносить у відповідні робочі зони всі дієслова, то проходить на наступний етап завдання до нового набору.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Е.8
Розподіляємо слова за часом, коли відбувалася подія
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися