Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Створення слів має певну схему. У центрі здебільшого є корінь. Він є лексичним центром слова, містить найстарішу його частину, базу, на основі якої все будується. Тільки потім, якщо це потрібно, для додавання нових відтінків значення до кореня додаються префікс та суфікси. Їх навіть може бути по кілька кожного виду в одному слові. Корінь же в свою чергу може змінювати склад літер, тож процес створення слова є досить складним. І у ході виконання цього завдання дитина переконається у цьому. На екрані перед дитиною міститься схема слова, що складається з кількох морфем, між якими є дефіс. Перед тим як поєднувати їх в одну структуру, дитина має, перш за все, вивчити кожну окремо, починаючи з кореня, який є центром слова. Учень вивчає значення кожної морфеми, дивиться за тим, як вони поєднуються, які літери використовуються на стиках морфем тощо. Після цього залишається у порожню зону вписати слово – те саме, просто без дефісів, обʼєднавши всі морфеми у одну структуру. Зовнішньо це виглядає як математичний приклад з додаванням, де морфеми є доданками, а слово-результат є сумою. Сама механіка виконання завдання не є складною: учню потрібно просто додати морфеми, вписати їх разом. Проте наголос робиться саме на тому, щоб дитина зрозуміла, як вони поєднуються, і в майбутньому в інших словах вже знала, де знайти корінь, як відокремити суфікси тощо. Дитина має самостійно вписати ціле слово, а це є додатковим тренуванням для кращого володіння клавіатурою і для роботи з літерами загалом.  

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Г.8
Створюємо слово за схемою
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися