Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Коли дитина навчилась самостійно записувати слово, знаючи його морфемний склад, перевіряється вміння так само самостійно підбирати зменшено-пестливу форму до слів. Вибір пав саме на цей різновид по кількох причинах. Перш за все – набір суфіксів, які приймають участь у творенні слів цього роду, є обмеженим. Їх відносно небагато, а тому і знайти потрібні просто. Головне – з невеликого набору подібних між собою суфіксів знайти той, що не буде входити у протиріччя з правилами словотворення та милозвучності нових слів. На екрані перед дитиною міститься два слова. Перше – звичайне, воно зображується у повному своєму варіанті, з усіма морфемами і закінченням. Друге, яке є поряд з ним, представляє з себе те саме слово, але остання його морфема пропущена. Дитина розуміє, як саме це слово має виглядати, прийнявши зменшено-пестливу форму, після чого вписує її у порожні картинки. Підказкою для учня є кількість клітин – по одній на літеру. Відтак дитині простіше зрозуміти, який саме суфікс та закінчення треба використати. Крім того, проходячи цю вправу, дитина розуміє, що при словотворенні нові частини не лише додаються – від старих форм ще й віднімаються зайві частини, щоб нові суфікси приєднати відразу до кореня і уникнути нагромадження морфем. Опрацювавши це на практиці, дитина стає більш впевненою при словотворенні, що допоможе їй як в навчанні, так і у спілкуванні на побутовому рівні. А необхідність вписувати морфему самостійно, а не вибирати з-поміж кількох варіантів, тільки додатково закріпить у памʼяті цей урок.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Г.9
Вчимося утворювати зменшено-пестливі форми слова
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися