Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Існує кілька різновидів слів, які привертають увагу незвичністю своєї будови. Після того, як учень познайомився з морфемним складом слова та навіть навчився працювати з деякими видами морфем, необхідно нагадати учню, що вивчення мови – це цікаво і навіть весело, якщо підійти до цього процесу з творчістю. Наприклад, вивчаючи особливі слова, яким присвячена ця вправа. На екрані перед дитиною міститься речення – нове для кожного наступного етапу вправи. У ньому завжди є одне слово, яке читається як у звичайному (тобто зліва направо), так і у зворотному (тобто справа наліво) порядку однаково. Цим воно відрізняється від всіх інших, адже більшість слів при зворотному читанні повністю втрачають сенс – не лише тому, що префікси й суфікси міняються місцями, що недопустимо, а й тому, що втрачається правильний порядок літер, такий потрібний для встановлення лексичного значення слова. Отже дитина шукає у реченні слово, яке, на відміну від інших, читається однаково у будь-якому порядку, після чого виділяє його – щоб пройти на наступний етап завдання. Загалом таких слів дуже мало, тож, рухаючись між етапами вправи, дитина познайомиться якщо не з усіма такими словами, то з абсолютною більшістю, наявних в українській мові. Ця вправа має посилити цікавість дитини до її вивчення і показати, що у різноманітті цікавих випадків морфемного складу слова трапляються й зовсім нетипові слова, що здатні як мінімум заінтригувати.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Г.12
Знаходимо чарівні слова
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися